June 29, 2011

Hard day

Firstly I would like to apologize a little for not posting for so long... I was preparing for my dissertation and from monday I can say that I am Bachelor of Business English:) YAY. Yesterday I had a job interview that's why I chose this kind of outfit. You can see in the pictures how tired I was. Also I spent some time on shopping and I made some pictures of what I bought. Maybe I will make some review next time. When I came back I was pretty suprised that lovely Candy (www.tayloranddemolish.com) nominated me for the Stylish Blogger award!

In next post, maybe even today, I will share 7 things about me as the rules of award require me to. So please check out my blog :)My yesterday's outfit:What I bought:

 
cute dress form NY
top from NY
tee from Pull&Bear
girly shorts from NY
eyeliner and kohl from Sephora, Nivea hair conditionel from Superpharm, Wellness&Beauty bodymilk and body wash from Rossmann
translation:
Chciałam was na początku troszkę przeprosić za długą nieobecność i  się wytłumaczyć przy okazji...Przygotowywałam się przez ten czas do obrony i od poniedziałku mogę powiedzieć, że licencjat z Angielskiego Języka Biznesu już mam:) Wybór outfitu z wczoraj spowodowany był głównie rozmową o pracę na którą poszłam. Miałam trochę wolnego czasu więc wykorzystałam go na zakupy. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć co wpadło mi w oko:) Kiedy wczoraj wróciłam do domu czekała na mnie niespodzianka w postaci nominacji do nagrody na Stylową Blogerkę! Wszystko dzięki uroczej Candy (www.tayloranddemolish.com)! W następnym poście, może nawet dzisiaj ujawnię 7 faktów o mnie - są to jedne z zasad nominacji.
kiss Ann

7 comments:

 1. Nice purchases.. I love the Pull and Bear's tee!

  ReplyDelete
 2. hey honey, lovely blog!
  i really loved your post!
  thanks for follow me, im following back!

  www.fashiontrendygirls.blogspot.com

  xoxo from brasil

  ReplyDelete
 3. ooo beautiful post.. i love Smorf!
  I would be very grateful if you take a look at my blog www.myfreechoice.net (.. if you like to comment on my blog and follow me, let me know via the blog so I spare following your blog.
  I would appreciate if you also download free app for iPhone-iPad: http://www.myfreechoice.net/2011/06/my-free-choice-iphoneipad-app.html
  I follow u ..follow me please :) kiss Erika <3

  ReplyDelete
 4. hi..!
  this is my new link YOUR FASHION CHIC
  www.yourfashionchic.it
  FOLLOW HERE MY BLOG,I WILL CLOSE SOON THE OTHER BLOG....
  WRITEME
  KISSESS

  ReplyDelete
 5. Hi! I read your message.. I'm following you! And you?
  See you http://yumikontheworld.blogspot.com
  and... http://www.facebook.com/pages/yumiKontheworld/235124076505150?ref=hnav
  click on like it if you want! ^_^

  ReplyDelete
 6. lovely blog, follow* follow each other?

  ReplyDelete
 7. I love your outfits, they're all so cute and stylish :)) <3

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...