August 19, 2011

a little flower dress

I know that I didn't post any outfits for very long but it was due to the absence of my photographer. Now,   I made some sheduled posts with outfits, new collections, etc. Hope you will like them. Today I'm wearing cute pastel dress with flower pattern, my new black wedges and a short jacket which is made of material that imitates leather. This bag you already know:) Sorry for the tiredness visible on my face.


dress - H&M
bag - Atmosphere
jacket - House
shoes - Deichmann
necklace - YES

As I am currently abroad all posts are scheduled. I will respond to all comments when I come back in October. Take care guys!
translation
Powód braku zdjęć outfitów w ostatnim czasie jest dość prozaiczny i spowodowany jest brakiem fotografa. Wyjazd zaplanowany jest na 15 sierpnia. Do tego czas przygotuję dużo notek:) 
Dziś mam na sobie pastelową sukienkę w łączkę, nowe czarne koturny i krótką kurtkę z materiału imitującego skórkę. Torebka już byłą. Myślę, że to fajny zestaw na obecną pogodę kiedy przez część dnia jest cieplutko a potem nie wiadomo skąd pojawia się deszcz. Z góry przepraszam za mój wyraz twarzy, ale padałam już na nos ze zmęczenia co świetnie widać na zdjęciach.

W związku z tym, że jestem za granicą wszystkie posty do mojego powrotu są automatyczne. Na komentarze odpowiem po powrocie w październiku. Trzymajcie się!
kiss Ann

5 comments:

 1. I love this look! I love florals with leather! You pulled it off beautifully :)

  Candy
  www.tayloranddemolish.com

  ReplyDelete
 2. Pięknie sukienka bardzo kobieca ogólnie cały zestaw EXTRA !!!

  ReplyDelete
 3. Zapraszam na moje rozdanie!!!!

  http://niebieskookagigi.blogspot.com/2011/08/10-000-giveaway.html

  ReplyDelete
 4. Flower dressess are my favourites! Great one!

  ReplyDelete
 5. Love your dress!!! and i like that you toughned it up with a leather jacket!! nice outfit
  please visit/follow
  dirtyshirtyaaa.blogspot.com

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...