July 3, 2011

Recently the weather is pissing me off... It's raining all the time. Did I ever mention how I hate rain? Probably not but that's not my point. I must admit that because of the weather I do not feel the need to make some outfit pictures. Today I will show you my outfit from hmm.. Friday I think. It was still sunny then. Enjoy!
P.S.: Do you know where can I find pleated skirt like Sara had in: http://suosikki.fi/tickle-your-fancy/vapaapaiva-ja-jaakausi ? I'm searching in on-line shops right now but with no results so far... I will be really thankful for any tips!

Hana didn't let me make a picture without her ^^

tee, shorts - Pull&Bear
tights - Tesco
shoes - NY
bag - Atmosphere

translation:
Pogoda ostatnimi czasy mnie dobija...Ciągle tylko deszcz i deszcz. Czy kiedykolwiek wspominałam, że nie znoszę takiej pogody? Chyba nie było jak dotąd okazji. Muszę przyznać, że to co się dzieje za oknem całkowicie zniechęca mnie do robienia zdjęć outfitów. Dzisiejsze zdjęcia pochodzą chyba jakoś z piątku. Wtedy pogoda była jeszcze całkiem znośna i świeciło słońce.
P.S.: Poszukuję takiej bądź podobnej plisowanej spódnicy: http://suosikki.fi/tickle-your-fancy/vapaapaiva-ja-jaakausi. Wiem, że ta pochodzi z Zary jednak u mnie jej nie było. Na razie przeszukuję sklepy internetowe, ale nic szczególnie nie przykuło mojej uwagi. Byłabym wdzięczna za sugestie gdzie mogłabym taką spódnicę zdobyć:)
kiss Ann

4 comments:

 1. Love your bag :)
  http://modejoy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Nice outfit! ;)

  following you!

  http://lostinwonderblog.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Hi, you have been nominated for the One Lovely Blog Award. Check out the rules and make your nominations! Congrats! xxx, Sonia

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...